top of page

Permanentní make-up

hlavni cover.JPG

Každý den trochu času navíc? Správně vykreslené linie a plné barvy... To získáte díky permanentnímu make-upu. Jeho princip je jednoduchý a podobný tetování, jen při něm aplikujeme přírodní pigmenty. Nejčastěji se pomocí permanentního make-upu tvaruje obočí, vyplňují rty a vykreslují oční linky. Umíme ale obličej také rozjasnit pihami nebo po prodělaném onemocnění „dokreslit“ prsní dvorce a bradavky či dodělat vlasy na hlavě. Možností je spousta, stačí si jen říct :-)

Rozcestník

kategorie cover oboci_edited.jpg

Obočí

Tvar obočí dokáže až neskutečně změnit vzhled celé tváře. Obě poloviny obličeje každého z nás jsou trošku odlišné, proto bývá tvar obou obočí jiný. Díky permanentnímu make-upu je dokážeme opticky vyrovnat, ale také doplnit chloupky tam, kde nerostou, nebo celé obočí zvýraznit či protáhnout. Vybrat si můžete ze tří technik.

Techniky permanentního make-upu obočí:

 • Vláskování obočí

 

Pomocí jemných vykreslených linek docílíme velmi přirozeného výsledku, který je k nerozeznání od skutečných chloupků, jednoduše se všechny chloupky nakreslí. Obočí díky nim získá pravidelný a stejný tvar, a to jak na délku, tak na šířku.

 

 • Pudrové obočí

 

Pokud se vám líbí výraznější obočí, je pro vás ideální pudrová technika. Díky drobným tečkám se vyplní prázdná místa mezi chloupky podobně, jako když si obočí upravujete tužkou nebo stíny. Jen tentokrát to budete mít bez práce.

 

 • Vláskování s pudrovým stínováním

 

Opravdu hustého obočí, které na obličeji velmi vyniká, docílíme díky kombinaci obou předchozích technik. Nejprve se pomocí vláskování vytetují drobné tmavší linky, které se následně podstínují světlejšími pigmenty.  

Obočí
kategorie cover rty_edited.jpg

Rty

Smyslné rty chceme každá, a nemusí za tím být jen náš mužský protějšek :-). Díky permanentnímu make-upu dokážeme rty zvětšit, dodat jim na šťavnatosti, ale i vyrovnat různé nedostatky nebo zakrýt jizvy po úrazu. Je fajn, když si v den aplikace s sebou vezmete svou oblíbenou rtěnku a konturku, pokud ji používáte, abychom viděli vaši oblíbenou barvu a doladili podle ní odstín pigmentů. Protože každému sluší něco jiného a má také jiný typ pleti, obvykle se volí kombinace několika technik PMU – tatérka vám ráda poradí a doporučí tu nejlepší cestu. 

Techniky permanentního make-upu rtů:

 • Kontura rtů

 

Časem se mění nejen naše pleť, ale také tvar rtů, který může ztrácet jasné obrysy. Pomocí konturky linii rtů snadno ohraničíme a vrátíme jim (nebo ještě zlepšíme) jejich tvar. V tomto případě se nevyplatí žádná divočina – barva konturky by měla souznit s barvou rtů, aby nepůsobila jako „pěst na oko“. 

 

 • Kontura rtů s jemným stínováním

 

Krásně plných rtů docílíme stínováním. Postupuje se směrem od kraje do středu rtů hezky do ztracena, přičemž střed rtů může zůstat i nevystínovaný. 3D efektu se dosáhne díky použití několika odstínů pigmentů, obvykle jich přijde na řadu 4 – 6, díky čemuž získají rty na šťavnatosti. 

 

 • Akvarel

 

Akvarelové rty vypadají božsky. Jsou velmi přirozené, nemají výrazné kontury ani přechody a působí, jako byste je jen přetřela leskem na rty. Efektu se docílí stínováním jemnou jehličkou.

 

 • Plně vybarvené rty

Rtěnka, která vydrží až do rána, neslíbá se, ani nerozmaže a vypadá dokonale za všech okolností. Touto technikou se rty rovnoměrně vybarví po celé ploše, přičemž se vystínují do ztracena. Pigment se vybere podle barvy, kterou se ráda líčíte. 

Rty
kategorie cover ocni linky_edited.jpg

Oční linky

Přestože je máme za ty roky líčení už docela v ruce, přeci jen zaberou oční linky čas. Nebo se nám do nich prostě jen nechce, což je trošku škoda. Orámováním dokážeme oči „otevřít“ a zvětšit. Díky technikám permanentního make-upu tetujeme oční linky jak na horních víčkách, tak na spodních. 

Techniky permanentního make-upu očních linek:

 • Klasické oční linky – horní

Klasické horní oční linky tetujeme tak, aby působily naprosto přirozeně – začíná se tenkou linkou ve vnitřním koutku oka, která se postupně rozšiřuje a poté opět ztenčuje (nejširší část linky je přímo nad zorničkou). Šířku si zvolíte sama, přičemž tatérka respektuje také váš tvar oka. Můžete si zvolit i jen velmi úzké linky, které vytváří efekt „no make-up make-up“. 

 

 • Pudrové oční linky

 

Oční linka vede mezi řasami, kde se pomocí maličkých teček vystínuje do ztracena. Díky tomu jsou zvýrazněny také řasy, které působí jako namalované řasenkou. Metodu lze kombinovat s klasickými linkami. 

 

 • Oční linka horní stínovaná

 

Tato linka u vnějších koutků opticky přechází až do očních stínů, a to především díky technice stínování a vytečkovávání do ztracena. Aby linka působila přirozeně, používají se světlé pigmenty. 

 

 • Oční linka horní meziřasová

 

Linka, která kromě orámování očí přináší také optický efekt hustších řas. Výsledku je docíleno díky malým tečkám mezi řasami. 

 

 • Oční linky spodní 

 

Tenoučká linka vedoucí od vnitřního spodního koutku oka k vnějšímu. Samozřejmě ji lze kombinovat s horními linkami. 

 

 • Repigmentace prsních dvorců a bradavek (po ablaci či masektomii)

Cílem tohoto tetování je především navrátit hezký pocit ze sebe sama ženám i mužům, kteří podstoupili operaci prsou. Repigmentaci provádíme až po úplném zhojení, a to nejdříve 9 měsíců po chirurgickém zákroku.