Permanentní make-up

Každý den trochu času navíc? Správně vykreslené linie a plné barvy... To získáte díky permanentnímu make-upu. Jeho princip je jednoduchý a podobný tetování, jen při něm aplikujeme přírodní pigmenty. Nejčastěji se pomocí permanentního make-upu tvaruje obočí, vyplňují rty a vykreslují oční linky. Umíme ale obličej také rozjasnit pihami nebo po prodělaném onemocnění „dokreslit“ prsní dvorce a bradavky či dodělat vlasy na hlavě. Možností je spousta, stačí si jen říct :-)

Rozcestník

eybrw.png

Obočí

Rty

Oční linky

Často kladené otázky

Ceník

VÍCE >

Obočí

Tvar obočí dokáže až neskutečně změnit vzhled celé tváře. Obě poloviny obličeje každého z nás jsou trošku odlišné, proto bývá tvar obou obočí jiný. Díky permanentnímu make-upu je dokážeme opticky vyrovnat, ale také doplnit chloupky tam, kde nerostou, nebo celé obočí zvýraznit či protáhnout. Vybrat si můžete ze tří technik.

 

Rty

Smyslné rty chceme každá, a nemusí za tím být jen náš mužský protějšek :-). Díky permanentnímu make-upu dokážeme rty zvětšit, dodat jim na šťavnatosti, ale i vyrovnat různé nedostatky nebo zakrýt jizvy po úrazu. Je fajn, když si v den aplikace s sebou vezmete svou oblíbenou rtěnku a konturku, pokud ji používáte, abychom viděli vaši oblíbenou barvu a doladili podle ní odstín pigmentů. Protože každému sluší něco jiného a má také jiný typ pleti, obvykle se volí kombinace několika technik PMU – tatérka vám ráda poradí a doporučí tu nejlepší cestu. 

 

Oční linky

Přestože je máme za ty roky líčení už docela v ruce, přeci jen zaberou oční linky čas. Nebo se nám do nich prostě jen nechce, což je trošku škoda. Orámováním dokážeme oči „otevřít“ a zvětšit. Díky technikám permanentního make-upu tetujeme oční linky jak na horních víčkách, tak na spodních. 

 

Často kladené otázky 
permanentní make-up:

Co byste měli vědět o permanentním make-upu?


Trvanlivost permanentního make-upu je velmi individuální, obvykle ale vydrží 1,5 – 3 roky. Pigmenty jsou aplikovány do druhé vrstvy kůže, která se časem obnovuje, pigmenty se postupně vytrácí až zmizí úplně. Proto make-up půspbí přirozeně a po uplynutí nějaké doby je proto vhodné PMU obnovit.

Pigmenty se do pokožky implementují pomocí speciálních mašinek k tomu určených a jejich velkou výhodou je, že jsou založené na přírodní bázi – tělo je díky tomu dokáže přirozeným způsobem odbourat. To je vlastně hlavní rozdíl mezi uměleckým permanentním tetováním a permanentním make-upem, byť jsou jejich názvy velmi podobné.

Aplikace permanentního make-upu probíhá ve dvou fázích. První sezení spočívá v nákresu make-upu a následné aplikaci (celý proces trvá zhruba 2 – 3 hodiny). Za 1 až 2 měsíce vás pak čeká druhá návštěva, během které je výsledek obnoven. Protože se doplňují jen místa, kde nejsou pigmenty dostatečně syté, zabere vám sezení přibližně 2 hodiny. Permamentní make-up vyžaduje korekci pokaždé a u každého, protože jen díky tomu dokážeme docílit perfektního výsledku.

Pokud se vám časem z nějakého důvodu PMU znelíbí, není problém ho kdykoliv odstranit :-).
Jak se na aplikaci permanentního make-upu připravit?


Jako první krok doporučujeme osobní konzultaci. Seznámíte se s tatérkou, která pak může předem vybrat vhodné pigmenty vyhovující vašemu fototypu pleti. Zároveň se domluvíte, jak si PMU představujete. Obě strany tak budou lépe připravené a na sebe navzájem nalazené.

Den před návštěvou si odpočiňte a krásně se vyspinkejte! Večer před aplikací si zakažte alkohol, který zvyšuje citlivost pokožky a krevní tlak, čímž podporuje vznik otoků a krvácivosti. Ráno si dopřejte dobrou snídani (určitě nechoďte na lačno!), neličte se a nepoužívejte žádný krém, jenž by mohl znesnadňovat pronikání pigmentů do kůže.
Jak aplikace permanentního make-upu probíhá?


Nejprve se make-up na obličej rozkreslí. Tatérka symetricky vyrovná odlišnosti, což je důležité zejména u obočí, které bývá každé trošku jiné. Zároveň ctí vaše přání, přeci jen do toho máte co mluvit :-). Proto se nebojte, nikdy se nestane, že nebudete dopředu vědět, jaký bude výsledek.

Poté se vyberou vhodné pigmenty, které korespondují s pigmenty vaší pokožky, díky čemuž bude finální make-up působit přirozeně. Chvilku před akcí se na pokožku aplikuje znecitlivující krém či gel, který zmírní bolest. Pokud budete mít jakékoliv otázky, nebojte se své tatérky zeptat. Ráda vás celým procesem do detailu provede.
Lze případně permanentní make-up odstranit?


Pokud se vám časem z nějakého důvodu PMU znelíbí, není problém ho kdykoliv odstranit :-)
Jak se o permanentní make-up starat?


Hojení je velmi důležitou součástí celého procesu a výsledek je jím zásadně ovlivněn. Po aplikaci PMU počítejte s otoky a zarudnutím kůže. V případě rtů se může stát, že vám naběhnou do jednou takové velikosti. Ale nepanikařte, pokožka je v této oblasti velmi citlivá a natékání je tak naprosto normální.

Prvních 24 hodin po aplikaci místo NENAMÁČEJTE A NIČÍM NEMAŽTE. Pokožka je vybavena úžasnou vlastností sama se čistit, proto se může výjimečně stát, že vám z daného místa začne vytékat tkáňový mok. Neděste se, nelamte si s tím hlavu, jednoduše kůži ošetřete čistým suchým tampónkem. Následujících 10 – 12 dní udržujte tetované místo v suchu a především v čistotě (vysvětlete svým domácím mazlíčkům, že je budete mazlit až za dva týdny, určitě vám to odpustí). Vyhněte se bazénům, saunám, soláriím a první den po aplikaci také dlouhým předklonům. Na tetované místo nenanášejte líčidla ani jiné kosmetické produkty. Pokud jste si nechali udělat PMU rtů nejezte citrusové plody ani ostrá kořeněná jídla, která by pokožku zbytečně dráždila.

Stroupky, které se vám na tetovaném místě udělají, nechte samovolně odpadnout, neslupujte je ani neškrábejte, odstranili byste s nimi i kousky pigmentu. Víme, že vás bude lákat tetovanou pokožku mazat krémy, ale my doporučujeme suché hojení. Kůže si s tím sama velmi snadno poradí.
Kdy a pro koho není permanentní make-up vhodný?


1. Pokud máte opar (a to i ve fázi hojení), vyčkejte s aplikací několik týdnů, dokud nezmizí. Opar je infekčním onemocněním, které by mohla tetovací jehla roznést na další místa. Podobné je to i se zánětem spojivek či jinými infekčními očními problémy.

2. Pokud používáte léky na ředění krve. Chápeme, že je touha po perfektním make-upu silná, ale nikdy své léky nevysazujte bez souhlasu lékaře!

3. Pokud jste méně jak před měsícem podstoupila výplně či jiné zákroky v obličeji, a to včetně chemického peelingu.

4. Pokud jste nemocní nebo se prostě „necítíte dobře“. Teplota, nachlazení, rýma, kašel i bolesti hlavy organismus vyčerpávají a PMU by pro něho mohl být zbytečnou zátěží. Nic vám neuteče :-)

5. Pokud trpíte cukrovkou, anémií, chronickým zánětem jater, hepatitidou, hemofílií, krevním onemocněním, kožním onemocněním, jako je lupénka, infekce, vředy či jiné kožní změny, HIV, onemocněním štítné žlázy, apod. Svůj aktuální zdravotní stav rozhodně nepodceňujte a respektujte své tělo.

6. Pokud čekáte miminko nebo kojíte.