top of page

Mija

mija  taterka studio tattoo mija praha.jpg
MIJA

Louka a květiny

„Chtěla bych, aby moje nohy vypadaly, jako když stojím v trávě.“ To je text zadání, který mi přišel od jedné slečny a do kterého jsem se zamilovala. Takováhle zadání mám ráda, stejně jako sedět v trávě a prohlížet si mikro detaily květin, trav a plevelů. Tohle téma je moje oblíbené. 

Mandalky

Mandalky jsou velmi oblíbené, a to především pro své harmonizující a zklidňující účinky na naši psychiku – přes duševno ovlivňují naše fyzično. Kruh a geometrické prvky jsou podstatou dokonalosti a symetrie, která mě fascinuje. Ráda kombinuji jemné linky se silnějšími, přidá to mandalkám na dynamice a zajímavosti. Ráda mandalky kombinuji s květinami, přírodními motivy nebo geometrií.

Mandaly jsou časově náročnější tetování, které zabere 2 – 3 hodiny, za vaši statečnost ale určitě stojí! 

Více o mandalkách na našem blogu.

Maori

Maorským tetováním se zabývám přes 6 let. Podle mého názoru je pro maori zásadní, aby bylo „šité na míru“ tomu, kdo ho nosí, tzn. aby respektovalo svalové partie a hezky na nich sedělo. Proto si maori nejprve rozkreslím na kůži a návrh vzniká až posléze. Co se týká motivů, inspiruji se od nejlepších polynéských autorů, které obdivuji, tím dosahuji autentičnosti vzhledu a zachování významu symbolů.

 

Maori je technicky a tím pádem i časově náročné tetování. V průměru (záleží na rozsahu tetování a velikosti modelu) zabere 7 sezení po 3 - 4 hodinách.

Více o maori tetování na našem blogu.

Kresby a abstrakt

Ráda tvořím návrhy podle pocitu, místa, kde zrovna jsem a které mě inspiruje. Do návrhu se dá promítnout pohyb, pocit nebo sen. Chtěla bych tetovat stejně tak, jako umím snít.