top of page

Mija

mija  taterka studio tattoo mija praha.jpg
MIJA

Louka a květiny

„Chtěla bych, aby moje nohy vypadaly, jako když stojím v trávě.“ To je text zadání, který mi přišel od jedné slečny a o který jsem se chtěla podělit. Takováto zadání mám ráda, stejně jako sedět v trávě a prohlížet si mikro detaily květin, trav a plevelů. Ráda je přenáším na kůži ve stejných detailech. Příroda je téma, které nás neomrzí, je to nositelka života a proto nás nepřestane fascinovat.

Mandaly

Mandaly jsou velmi oblíbené a to především pro své harmonizující a zklidňující účinky, které mají na naši psychiku – přes duševno ovlivňují naše fyzično. Kruh a geometrické prvky jsou podstatou dokonalosti a symetrie, která mě fascinuje. Ráda kombinuji jemné linky se silnějšími, přidá to mandalám na dynamice a zajímavosti. Ráda mandaly kombinuji s květinami, přírodními motivy nebo geometrií.

Mandaly jsou časově náročnější tetování, které zabere 2 – 3 hodiny, za Vaši statečnost ale určitě stojí! 

Více o mandalách na našem blogu.

Maori

Maorským tetováním se zabývám přes 14 let. Pro maorské nebo polynéské tetování je zásadní, aby bylo „šité na míru“ tomu, kdo ho nosí, aby respektovalo svalové partie a sedělo na nich. Proto si maori nejprve rozkreslím na kůži a návrh vzniká podle toho. Co se týká motivů, inspiruji se od nejlepších polynéských autorů, které obdivuji, tím dosahuji autentičnosti vzhledu a zachování významu symbolů.

 

Maori je technicky i časově náročné tetování. V průměru (záleží na rozsahu tetování a zvoleném stylu) zabere 7-10 sezení po 3 - 4 hodinách.

Více o maorském tetování na našem blogu.

Kresby a abstrakt

Ráda tvořím návrhy podle pocitu nebo místa, kde zrovna jsem a které mě inspiruje. Do návrhu tetování se dá promítnout pohyb, vzpomínka, sen, prostě cokoliv. Chtěla bych tetovat stejně tak, jako umím snít.